Base
Imię i nazwisko postaci

Grovsmed Jäger

Płeć postaci

Mężczyzna

Wiek postaci

18

Cechy pozytywne

Dobroduszność, Pracowitość, Szczerość

Cechy negatywne

Gwałtowność, Porywczość, Wulgarność

Biografia postaci

Grovsmed Jäger miał smutne początki swojego życia. Pozostawiony przez rodziców po narodzinach, wychowywał się u rodziny kowala, który go przygarnął. Od najmłodszych lat wykazywał chęć do bójek, chociaż większość przegrywał. Gdy miał 8 lat zaczął pomagać w kuźni swojego przybranego ojca. Nie wykonywał zbyt skomplikowanych czynności, jednak poprzez obserwację uczył się profesji. Kolejne lata spędzał dalej w kuźni oraz na bójkach.
Lata mijały, a Grovsmed zaczynał przejmować kuźnię, gdyż stan zdrowia jego ojca się pogarszał. W wieku 16 lat dowiedział się, że został adoptowany. Po tym rozpoczyna poszukiwania swoich rodziców.
W dwa lata od tej informacji znajduje ojca. Podczas rozmowy zostają zaatakowani przez dwójkę napastników. Udaje się im ich pokonać jednak Grovsmed zauważa, iż jego ojciec krwawi. Wiedząc, że nie pozostało mu wiele czasu, mówi swojemu synowi, gdzie prawdopodobnie może znajdować się jego matka. Wyznaje mu także, że nie mieli innego wyboru niż pozostawienie Grovsmeda po jego narodzeniu.
Wydarzenie to kieruje go na wyspę Jorvik, gdzie niedługo poznamy dalszą część jego historii.