Base
Imię i nazwisko postaci

Asvard Steinolfsson

Płeć postaci

Kobieta

Wiek postaci

23

Biografia postaci

Samotniczka, która nawet nie wie, skąd pochodzi. Pamięta tylko ciężką pracę i brzęk metalu. Nigdy nie lubiła tego ostrego, zimnego dźwieku. Wychowana została pod opieka Gunnhild’a – starego weterana, który zajmuje się kowalstwem. Został kilka razy oszukany na jakości rudy, którą mu sprowadzono i od tego momentu zajął się również górnictwem. To właśnie tę wiedzę przekazał młodej Asvard, która zakochała się w kopaniu tuneli. Pracowała ciężko, jej ręce były mocno zniszczone od pracy ale nigdy się nie poddawała. Zawsze wracała z gór lekko wystraszona. Ostra opinia Gunnhilda była konkretna i celna. Po kilku próbach pomocy w warsztacie zrozumiała, że to nie jest jej bajka. Nic jej nie wychodziło w warsztacie, poza jednym – jubilerstwem, które stało się jej pasją. Mogła całymi dniami siedzieć przy stole i tworzyć nowe pierścionki i naszyjniki. Piękne kamienie szlachetne były rzeczą, która ją przyciągała do gór. Jej celem było znalezienie jak największego diamentu i zrobienie jak najlepszej biżuterii.

Pewnego razu dowiedziała się o wyspie Jorvik, krążyły plotki, że znajdują się tam najlepszej jakości kamienie szlachetne i duże złoża rud. Tam też wysłała kruka:

„Usłyszawszy o waszych cudownych górach, zdecydowałam podbić serca waszych dam biżuterią najwyższej jakości i serca waszych kowali najlepszą rudą.

Szykujcie się górnicy
~Asvard Steinolfsson”

Podziękowała Gunnhildowi za opiekę i wyruszyła.

Żegnaj Kruku

Odwróciła się i zobaczyła plecy mentora, a w uszach zabrzmiał dźwięk kutego metalu.

Tak rozpoczęła się przygoda Asvard Steinolfsson zwanej krukiem.