FAQ

Poniższe znajdują się wyjaśnienia zagadnień, które mogą pomóc ci zrozumieć grę oraz zasady obowiązujące na naszym serwerze. Gdyby jednak było coś niejasne to poproś o wyjaśnienie administracji lub innych członków społeczności Jorvik zanim wejdziesz do gry.

Dlaczego nie mogę wejść na serwer?

Dostęp do serwera mają tylko osoby, które zarejestrowały postać i zdały test RP.

Jakie są ustawienia serwera?

Mnożnik rozwoju umiejętności i statystyk: 10
Limit umiejętności (rzemiosło/walka/umiejętności dodatkowe): 1080/660/800
Szybkość wykopywania korzeni: 2 sec
Szybkość kształtowania terenu: 2 sec
Cykl wytwarzania (w sekundach): 30
Hodowla zwierząt/ cykl karmienia: 60
Długość dnia: 5
Ilość dzikich zwierząt: 100
Niszczenie budynków poza claimem: wyłączone (włączane w czasie „kataklizmów”)
Umiejętność „powrót do domu”: wyłączona
Godziny Sądu: tymczasowo wyłączone
LiveMap: nieudostępniona dla graczy

Co to jest whitelist?

Whitelist – biała lista oznacza graczy, którzy mają dostęp do serwera. Aby dołączyć do białej listy należy zarejestrować postać oraz zdać test RP.

Czy serwer ma livemap?

Administracja nie udostępnia livemap dla graczy.

Czy mogę mieć więcej niż jedną postać na serwerze?

Każdy z graczy może mieć tylko jedną postać w grze. Podczas próby założenia kolejnej postaci pojawia się komunikat:

Co to jest system prawny?

Na serwerze obowiązuje system prawny, który ma ma celu umożliwienie graczom wprowadzanie zmian na serwerze poprzez głosowania. Więcej o systemie prawnym znajdziesz we wpisie: system prawny.

Co oznacza skrót JH?

JH to skrót od angielskiego judgment hours co oznacza godziny sądu. JH to czas, w którym można atakować stolice (outposty).

Co oznacza, że serwer jest bez WIPE?

Bez WIPE oznacza, że serwer będzie aktywny tak długo jak będą gracze i nie są planowane prace mające na celu całkowite czyszczenie bazy danych serwera. Mogą natomiast pojawić się czyszczenia terenu poza claimem, dotyczy to tzw. kataklizmów.

Co oznacza słowo claim?

Claim to inaczej obszar monumentu. Im większy monumentu tym większy obszar claimu.

Co to są stolice?

Stolice to 6 oupostów, które rozmieszczone są na każdej z prowincji. Tylko klany T3 i T4 mogą atakować stolice. Klan, który przejmie outpost (stolicę) ma pełne prawa do surowców, roślinności oraz zwierząt w prowincji. Stolica Jorvik jest neutralna i nie można jej zdobywać (za wyjątkiem eventów lub watków fabularnych czy RP)

Co to jest adminland?

Adminland to obszar jaki nakłada administracja na daną część terenu. Gracze będąc na terenie pokrytym adminland nie mają możliwości interakcji z otoczeniem, menu kontekstowe jest częściowo nieaktywne.

Co to są outposty?

Outposty to obozy, po zdobyciu których można zwiększać produkcję. Na mapie znajduje się 6 outpostów, które pełnią funkię stolic.

Kto to jest Jarl?

Jarl to przedstawiciel klanu. Każdy jarl jest członkiem Rady Jarlów.

Co to jest Rada Jarlów

Rada Jarlów to grupa wszystkich jarlów, którzy mają możliwość wprowadzania dekretów nad zmianami w ustawieniach serwera, regulaminu. Rada Jarlów ma również możliwość zgłaszania kar dla graczy, którzy łamią regulamin.

Co to jest monument?

Monument to centralna i najważniejsza struktura gildii. Budowa monumentu pozwala na utworzenie gildii i przejmuje obszar (claim) wokół niej. Monumentowi należy poświęcać cenne przedmioty aby zachować jego strukturę. Monument można rozwijać do czterech poziomów tj. T1, T2, T3, T4. Każdy z poziomów ma inny obszar claimu.

Co to są epoki?

Epoki to czas, w którym zablokowane są pewne umiejętności odpowiadające danej epoce. Gracze mają realny wpływ na przejście do kolejnych epok. Umiejętności jakie są dostępne do danej epoki możesz znaleźć tutaj.

Co to są punkty istnienia?

Punkty istnienia duszy to system, który wylicza ilość śmierci postaci oraz ilość zabójstw. Każdy z graczy na start ma 100 punktów, ale w sytuacji kiedy umiera lub zabija punkty te maleją. Jeśli ilość punktów spadnie do zera to postać gracza umiera (blokowana jest na serwerze).

Co oznacza HARD RP?

Rozgrywka HARD RP oznacza, że wchodząc do gry na naszym serwerze to wcielasz się w postać w 100%. Nie używasz komunikacji zewnętrznej do kontaktowania się z graczami na serwerze.

Gdzie znajdę moje ID?

Twój numer identyfikacyjny znajduje się w profilu. Administracja nadaje go zaraz po rejestracji, czasem może to potrwać, ale ID zostanie nadane jeszcze przed udzieleniem dostępu do wejścia na serwer. Nie należy zmieniać nr ID.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account